ПИТАННЯ – ВІДПОВІДЬ

    

В рубриці розміщуємо питання, з якими найчастіше звертаються до обласного управління, та відповіді на них.

ЧИМ РЕГЛАМЕНТУЄТЬСЯ РЕНТНА ПЛАТА ЗА ЗАГОТІВЛЮ ДРУГОРЯДНИХ ЛІСОВИХ МАТЕРІАЛІВ, ЗДІЙСНЕННЯ ПОБІЧНИХ ЛІСОВИХ КОРИСТУВАНЬ ТА ВИКОРИСТАННЯ КОРИСНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ЛІСІВ ОБЛАСТІ (СПЕЦІАЛЬНЕ ВИКОРИСТАННЯ ЛІСОВИХ РЕСУРСІВ)?

ЯКИЙ ПОРЯДОК ВИДІЛЕННЯ ЛІСОВИХ ДІЛЯНОК ДЕРЖАВНОЇ ВЛАСНОСТІ У ДОВГОСТРОКОВЕ ТИМЧАСОВЕ КОРИСТУВАННЯ В ОБЛАСТІ?

ЯКІ ДОКУМЕНТИ МАЮТЬ БУТИ В НАЯВНОСТІ ПРИ ПЕРЕВЕЗЕННІ ДЕРЕВИНИ АВТОМОБІЛЬНИМ ТРАНСПОРТОМ?

Державними лісогосподарськими підприємствами системи Державного агентства лісових ресурсів України перевезення деревини автомобільним транспортом здійснюється за спеціалізованою товарно-транспортною накладною ТТН-ліс (затверджено наказом Міністерства інфраструктури України і Міністерства аграрної політики та продовольства України від 29.11. 2013 року №961/707). ТТН-ліс містить усі відомості про вантаж, кількісні, якісні і геометричні характеристики лісопродукції.

Деревина, що перевозиться, повинна бути промаркована бирками. Згідно Тимчасової інструкції з електронного обліку продукції лісозаготівель, лісопиляння і деревообробки на підприємствах Державного агентства лісових ресурсів України, затвердженої наказом Держлісагентства України від 27.06.2012 р. №202:

  •  облік хлистів, ділової деревини (сортиментів) проводиться поколодно в щільних кубічних метрах;
  •  облік балансів, підтоварника, жердин, дров, деревини дров’яної для технологічних потреб та хворосту проводиться штабелями в кубічних метрах.

ЯКИЙ ПОРЯДОК ПРИДБАННЯ ЛІСОПРОДУКЦІЇ У ЛІСГОСПАХ ОБЛАСТІ?

Підприємства, підпорядковані структурі Державного агентства лісових ресурсів України, при реалізації деревини керуються наказом Держкомлісгоспу України № 42 від 19.02.2007 року «Про вдосконалення механізму продажу необробленої деревини», а саме реалізація деревини здійснюється через аукціони з продажу необробленої деревини на біржі.

Аукціони проводяться 1 раз у квартал на базі товарної біржі, розташованої в м. Черкаси, вул. Смілянська, 131. Приймання заяв біржею про участь в аукціоні починається з дня публікації в ЗМІ (обласна газета «Нова доба») повідомлення про проведення аукціону.

Реєстрація учасників аукціону проводиться відповідно до правил біржової торгівлі.

На аукціони виставляється вся необроблена деревина в обсязі її квартальної заготівлі, окрім дров паливних, деревини для забезпечення потреб соціальної сфери та індивідуального ремонту, будівництва згідно з поданими заявами, а також лісопродукції для забезпечення потреб виробничих деревообробних цехів лісгоспів.

Аукціони проводяться не пізніше, ніж за 20 днів до початку наступного кварталу.

Детальнішу інформацію можна отримати у відділі використання лісосировинних ресурсів, технічної політики та охорони праці обласного управління за тел.: (0472) 37-01-58, e-mail: realiz@lis.ck.ua

ЯК ОТРИМАТИ ПОСВІДЧЕННЯ МИСЛИВЦЯ?

Посвідчення мисливця може отримати громадянин України, якому виповнилося 18 років. Для цього необхідно надати в обласне управління (відділ лісового та мисливського господарства) наступні документи:

  • заява про видачу посвідчення та анкета встановленої форми (заповнюється на місці);– паспорт громадянина України;
  • фотокартки (2 шт., розмір – 3х4).

Також потрібно скласти іспит (24 тестові питання), які мають на меті перевірку знань щодо правил поводження зі зброєю, техніки безпеки, строків проведення полювання тощо.

Надання адміністративної послуги надається на платній сонові. Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 06.06.2011 № 491-р «Про затвердження переліку платних адміністративних послуг, які надаються Державним агентством лісових ресурсів, його територіальними органами та республіканським комітетом АР Крим з лісового та мисливського господарства, та розмір плати за їх надання», оплата за видачу посвідчення мисливиця становить 50 грн., контрольної картки обліку добутої дичини та порушень правил полювання – 10 грн.

Дні та години прийому: вівторок, четвер: з 08-00 до 12-00.

Адреса: м. Черкаси, провулок Медичний, 4, відділ лісового та мисливського господарства обласного управління.

Контактний телефон (0472) 37-00-72, е-mail:mysl@lis.ck.ua

ЩО ПОТРІБНО ДЛЯ РОЗМІЩЕННЯ ПАСІКИ В ЛІСІ?

Для отримання дозволу на розміщення пасіки в лісі необхідно звернутися до постійного лісокористувача або власника лісу, оскільки відповідно до «Лісового кодексу України» рішення про видачу або відмову у видачі спеціального дозволу на використання лісових ресурсів приймається протягом одного місяця з дня подання документів власником лісу або лісокористувачем.

Розміщення пасіки на виділеній лісовій ділянці проводиться за спеціальним дозволом – лісовим квитком, що видається лісокористувачем безоплатно (згідно Закону України від 9 червня 2009 року №1483-VI «Про внесення змін до Лісового кодексу України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності»). Для отримання лісового квитка до звернення необхідно додати копію ветеринарного паспорта.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 1996 року №449 «Порядок заготівлі другорядних лісових матеріалів і здійснення побічних лісових користувань в лісах України», місця розміщення вуликів і пасік визначаються постійними користувачами земельних ділянок лісового фонду з урахуванням умов ведення лісового господарства та спеціального використання лісових ресурсів.

З метою раціонального використання медоносів лісу і лучного різнотрав’я, ділянки для розміщення вуликів і пасік виділяються переважно на узліссях, галявинах та інших не вкритих лісовою рослинністю землях. На цих ділянках дозволяється зведення за згодою лісгоспу тимчасових (не капітальних) будівель без права вирубування дерев і чагарників, розчищення та розорювання земельних ділянок лісового фонду. Розміщення пасік у місцях масового відпочинку людей забороняється.

ЯК ОФОРМИТИ В ТИМЧАСОВЕ КОРИСТУВАННЯ ЛІСОВУ ЗЕМЕЛЬНУ ДІЛЯНКУ?

Виділення лісової земельної ділянки відбувається з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 23.05.2007 №761 «Про врегулювання питань щодо спеціального використання лісових ресурсів» та наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 14.08.2012 №502 «Про затвердження Правил використання корисних властивостей лісів».

Зокрема, виділення лісових ділянок у тимчасове користування здійснюється без вилучення земельної лісової ділянки у постійного лісокористувача (власника лісів). Передача тимчасовими лісокористувачами виділених їм лісових ділянок іншим особам не допускається.

Лісові ділянки для проведення освітньо-виховних цілей виділяються навчальним та освітньо-виховним закладам, що здійснюють діяльність, пов’язану з поширенням знань у галузі лісового господарства або екології.

Лісові ділянки для проведення науково-дослідних робіт виділяються науковим установам та іншим установам і закладам, які мають у своєму складі спеціалізований підрозділ, що здійснює наукову діяльність у сфері лісового господарства або екології.

Виділення лісової ділянки на місцевості для використання корисних властивостей лісів здійснює постійний лісокористувач (власник лісів).

ПОРЯДОК ВИДІЛЕННЯ ДІЛЯНОК ДЕРЖАВНОЇ ВЛАСНОСТІ У ДОВГОСТРОКОВЕ ТИМЧАСОВЕ КОРИСТУВАННЯ В ОБЛАСТІ ЗГІДНО РОЗПОРЯДЖЕННЯ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ №346 ВІД 24 ЛИСТОПАДА 2009 РОКУ

ЧИ ЗБЕРІГАЮТЬСЯ ТРУДОВІ ВІДНОСИНИ З ПРАЦІВНИКАМИ, ПРИЗВАНИМИ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ У ЗВ`ЯЗКУ З МОБІЛІЗАЦІЄЮ?

Починаючи з 01.04.2014 громадяни, які призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, не підлягають звільненню, вони увільняються з роботи (звільняються від виконання посадових обов’язків) відповідно до статті 119 КЗпП України. При цьому за ними зберігається середній заробіток на період до одного року (починаючи з дати початку проходження військової служби).

Відповідно до прикінцевих положень Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення проведення мобілізації” він набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, застосування його вимог до працівників, звільнених з дня оголошення мобілізації до 01.04.2014, не передбачено.

В той же час, за угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом, наказ про звільнення працівника на підставі пункту 3 статті 36 Кодексу законів про працю України, може бути скасований. Збереження середньої заробітної плати у такому випадку здійснюється з дня призову на військову службу (день, зазначений у повістці військового комісаріату).

ОФІЦІЙНІ НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ РОЗ’ЯСНЕННЯ З АКТУАЛЬНИХ ПИТАНЬ В РАМКАХ ПРОВЕДЕННЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ТИЖНЯ ПРАВА В 2013 РОЦІ