ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО “ЧИГИРИНСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО”

    

logo

Плекаємо ліси Богданового краю!

IMG_4280

Розташування підприємства

Державне підприємство «Чигиринське лісове господарство» розташоване в південно-східній частині Черкаської області на території Чигиринського і Черкаського адміністративних районів.

В центрі території лісгоспу розташована Притясминська горбиста тераса з еоловими формами рельєфу, що має вигляд гряди і тягнеться смугою довжиною близько 50 км, шириною 1,5-2,5 км вздовж лівого берега р. Тясмин від м. Черкаси до м. Чигирин на площі 12,7 тис. га, з яких 10,9 тис. га – культури, створені на незадернілих пісках.

Історія створення

Історія ДП «Чигиринське лісове господарство» починається з 1958 року, коли на підставі наказу Міністерства сільського господарства було організовано Чигиринський степовий лісгосп першої категорії загальною площею 22372 га. Він був створений на базі Яничанського та Матвіївського лісництв Кам’янського лісгоспу, Черкаського лісництва Черкаського лісгоспу і новоорганізованих – Чигиринського і Худоліївського лісництв.

Ряд урочищ Чигиринського лісництва був прийнятий від Олександрівського лісгоспу Кіровоградської області, а Худоліївське лісництво (тепер – Трушівське) було організовано на базі Притясминських пісків та захисних зон лісів вздовж Кременчуцького водосховища.

В 1959 р. лісгосп був перейменований в лісгоспзаг, в 1991 р. у – держлісгосп. З 2005 року підприємство отримало назву ДП «Чигиринське лісове господарство».

Структурні підрозділи

До складу лісгоспу входять 7 структурних підрозділів: Матвіївське, Яничанське, Богданівське, Чигиринське, Трушівське, Чорнявське лісництва та лісопункт.

Площа лісового фонду

Загальна площа лісового фонду – 29 961 га, в тому числі вкритих лісовою рослинністю – 27 678 га. Основні породи – сосна, дуб, акація, вільха, ясен. Лісистість лісового господарства становить 23%.

Розподіл площі лісових насаджень за групами віку

diagrama_003

Розподіл площі лісових насаджень за переважаючими породами

diagrama_004

Колектив лісгоспу

В Державному підприємстві «Чигиринське лісове господарство» працює 155 осiб (станом на 01.11.2015).

Основні напрямки діяльності підприємства

Основним видом діяльності лісгоспу є вирощування лісу. Обсяги лісових насаджень зростають з року в рік. Щороку працівники ДП «Чигиринське лісове господарство» висаджують близько 120 га лісових насаджень.

В шести лісництвах організовано 8 лісорозсадників загальною площею 8,7 га. Базові знаходяться в Чорнявському, Матвіївському і Яничанському лісництвах. Лісорозсадники забезпечують ДП «Чигиринське лісове господарство» якісним посадковим матеріалом повній мірі.

Лісгосп за один рік в середньому заготовляє 100 кг насіння сосни звичайної, 5 тонни жолудя дуба черещатого та червоного та близько тонни насіння дерев інших порід, зокрема таких, як горіха чорного, акації білої, гледичії, клена та ін.

В теплицях і парниках Чигиринського лісового господарства щорічно вирощується близько 10 тис. сіянців декоративних порід для озеленення, які потім дорощуються в шкілках. Зокрема, це самшит, ялівець, туя та ін.

Показником культури ведення лісового господарства, свідченням майстерності самих лісівників є рубки догляду, котрі вони проводять. І хоча ця робота вважається найбільш трудомісткою, відповідальною та складною, оскільки потребує періодичного вирубування тих дерев, збереження яких серед насаджень вважається недоцільним, чигиринські лісівники справляються з нею досить професійно.

Тому заради поліпшення якості та породного складу насаджень, а також з метою збереження екологічних, зокрема захисних, водоохоронних, оздоровчих і естетичних властивостей лісу, підвищення його стійкості та продуктивності в майбутньому тут постійно дбають про оздоровлення лісу.

В середньому підприємство заготовляє в рік близько 45 тис. кубометрів деревини на рубках головного користування та рубок формування і оздоровлення лісів.

В ДП « Чигиринське лісове господарство» в даний час функціонує 4 лісопожежні станції, в тому числі: – в Чигиринському лісництві із зоною обслуговування Чигиринського, Яничанського та Матвіївського лісництва, площа обслуговування – 15583 га;
– в Трушівському лісництві, площа обслуговування – 5439 га ;
– в Чорнявському лісництві , площа обслуговування – 5629 га;
– в Богданівському лісництві, площа обслуговування – 3313 га.

На озброєнні лісопожежних станцій є 8 пожежних автомобілів, у т.ч. : ГАЗ-66 – 5 одиниць, ЗІЛ – 131 – 3 одиниці. Крім того, в ЛПС Чигиринського лісництва є обладнаний шестеренчастим насосом НШН-600 автомобіль ГАЗ-53 з цистерною об’ємом 5 кбм, який може підвозити воду до місця пожежі, а також гасити лісові пожежі. До складу ЛПС входить і лісопожежний модуль марки УАЗ-ЛПМ-1, який оснащений мотопомпою імпортного виробництва та цистерною для води об’ємом 0,7 куб. м. Головне завдання даного автомобіля є гасіння лісових пожеж на початковій стадії горіння.

За останні роки придбано 2 причіпні цистерни об’ємом 5 кбм. для підвезення води до місць гасіння лісових пожеж. В кожній ЛПС є переносні мотопомпи для перекачування води з природних водойм у пожежні автомобілі.

В штаті ЛПС перебуває 9 водіїв пожежних автомобілів, 12 пожежних бійців, начальник ЛПС.

Змонтовано 3 телесистеми спостереження за лісовими масивами.

Об’єкти природно-заповідного фонду

На території ДП «Чигиринське лісове господарство» розташовані 5 заказників місцевого значення.

Директор
Фендюр Роман Анатолійович

Біографічна довідка

IMG_4256
Послуги

  • Послуги з лісового господарства.
  • Навантаження лісопродукції.
  • Озеленення населених пунктів.

Продукція

  • Пиловники хвойних та листяних порід, фансировина, будівельний ліс, сировина для кріпильних робіт, деревина для технологічних потреб, дрова паливні.
  • Сіянці лісових порід, саджанці декоративних порід.
  • Новорічні ялинки

Фінансово-економічні результати

Статут підприємства

Контакти

Адреса: 20900, м. Чигирин, вул. Черкаська, 77

Телефон: (04730)2-78-28

Факс: (04730)2-90-35

Тел. відділу маркетингу та реалізації: (04730) 2-88-81.

e-mail: chyg@lis-ck.gov.ua

сторінка у facebook

АРХІВ НОВИН ЧИГИРИНСЬКОГО ЛІСГОСПУ