ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО “УМАНСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО”

    

logo

qfe1qIZDSTY

Розташування підприємства

Державне підприємство „Уманське лісове господарство” розташоване в західній частині Черкаської області на території шести адміністративних районів: Монастирищенського, Жашківського, Христинівського, Маньківського, Тальнівського та Уманського.

Історія створення

Історія підприємства бере свій початок із 1932 року, коли на основі об’єднання частини приватних та державних лісів утворилось майбутнє потужне лісогосподарське підприємство, яким воно залишається й досі.

Структурні підрозділи

До складу лісгоспу входить сім лісництв: Жашківське, Маньківське, Монастирищенське, Синицьке, Собківське, Потаське і Юрківське.

Площа лісового фонду

Загальна площа земель лісового фонду становить 30332,6 га, з них вкриті лісовою рослинністю землі становлять 28142,6 га, в т. ч. лісові культури 20282,6 га.

Розподіл лісових насаджень за групами віку diagram1
Розподіл лісових насаджень за основними переважаючими породами diagram2Колектив лісгоспу

Чисельність працівників лісгоспу складає 237 осіб (станом на 1.11.2015).
Основні напрямки діяльності підприємства

Збереження, раціональне використання і примноження лісових багатств – головні завдання, які стоять перед уманськими лісівниками. Першочерговим за своєю значимістю залишається питання лісовідновлення, створення лісових насаджень в обсягах, що перевищують зруби, покращення їхнього якісного складу і продуктивності.

Для посадок фахівці лісгоспу використовують високоякісний посадковий матеріал із власних лісорозсадників. На підприємстві діють 1 базовий та 6 тимчасових лісорозсадників, де щорічно вирощується 1 млн. шт. сіянців головних і супутніх порід. Підприємство не лише цілковито забезпечує власні потреби у посадковому матеріалі, а й має можливість частину сіянців реалізувати населенню та іншим організаціям.

Велика увага в лісовому господарстві приділяється заготівлі високоякісного насіння, яке є запорукою створення високопродуктивних насаджень. Для цього використовується насіння з постійних лісонасіннєвих ділянок та кращих насаджень.

У середньому за рік підприємство заготовляє більше 10 тонн лісового насіння, з якого 90% – жолудь дуба черещатого. Крім нього, заготовляють насіння інших цінних порід: клена гостролистого, липи дрібнолистої, ясена звичайного, плодових та інших супутніх порід.

Не залишаються без уваги і декоративні рослини. У теплицях і парниках лісгоспу щорічно вирощується близько 50 тисяч укорінених живців туї, різних видів ялівцю, самшиту, барбарису, троянд тощо, які йдуть на озеленення територій підрозділів та для реалізації. Великим попитом у населення користуються щеплені декоративні форми горобини, шовковиці, верби, берези, клена тощо. У шкілках господарства вирощується понад 70 видів та форм декоративних порід дерев та чагарників, у тому числі і плодових.

А ще для потреб мешканців області підприємством щороку створюється до 5 га шкілок ялини, а це близько 35-40 тисяч новорічних ялинок.

Головне користування та переробка деревини

До рубки головного користування призначаються винятково стиглі деревостани. Обсяг рубок головного користування на підприємстві чітко регламентований. Він визначається науково-обгрунтованою розрахунковою лісосікою в розрізі груп лісів та господарських секцій. На сьогоднішній день по ДП „Уманський лісгосп ” щорічний обсяг рубок головного користування встановлений на рівні 40,0 тис. кбм. Найбільша частка (20,9 тис. кбм.) припадає на ясен звичайний, далі йдуть дуб черешчатий (12,9 тис. кбм.), граб звичайний (3,9 тис. кбм.), акація біла (0,6 тис. кбм.), тополя (0,7 тис. кбм.).

Реалізація необроблених лісоматеріалів від усіх видів рубок відбувається на щоквартальних біржових торгах, що позитивно впливає на встановлення реальної ціни на внутрішньому ринку та збільшення обсягів реалізації загалом.

Об’єкти природно-заповідного фонду

Уманські ліси ще з давніх-давен славилися своєю небаченою красою. Вся історія мальовничого краю та загалом українського народу нерозривно пов’язана з цією святою землею. Тут зароджувався і спинався на ноги гайдамацький рух, закарбувавшись у численних легендах та народних піснях; одна за одною відбувалися події часів славної Козаччини; оспіваний цей край у поезії великого Кобзаря. Про багате історичне минуле свідчать самі назви лісових урочищ: „Гайдамацьке”, „Панський ліс”, „Греків ліс”.

Уманська земля дала всьому світові визначну Трипільську культуру та одне із семи чудес України – знамениту „Софіївку”.

Площа природо-заповідного фонду ДП «Уманське лісгосп»становить 811,3 га (15 об’єктів), серед яких можна виділити найцінніші, – це парки пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення: «Тальнівський парк», площею 406 га, парк місцевого значення «Дружба» площею 9 га (велика колекція деревних і чагарникових порід); заповідні урочища «Герман» – 240 га, «Стінка» – 68 га, «Берези» – 29 га, «Діброва Ф.І. Дубковецького» – 25 га, «Великий ліс» – 16 га.

Директор
Назаревич Іван Васильович

Біографічна довідка

director

Фінансово-економічні результати

Статут підприємства

Контакти

Адреса: 20332, с. Дмитрушки Уманського району Черкаської області, вул. Петропавлівська, 1б.

Тел. приймальні: (04744) 3-91-43

Тел. (факс) відділу збуту та постачання: (04744)  3-91-33

е-mail: uman.forest@ukr.net

Сторінка facebook

АРХІВ НОВИН УМАНСЬКОГО ЛІСГОСПУ