ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО “СМІЛЯНСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО”

    

СМІЛАРозташування підприємства

Державне підприємство “Смілянське лісове господарство” розташоване у південній частині Черкаської області на території трьох адміністративних районів: Смілянського, Городищенського та Корсунь-Шевченківського

Історія створення

Початком становлення підприємства став 1933 рік, коли на базі лісів Смілянського лісництва, яке входило до складу Черкаського лісового господарства, було утворено Смілянський лісгосп.

Структурні підрозділи

До складу державного підприємства “Смілянський лісгосп” входить 6 лісництв: Смілянське, Сунківське, Володимирівське, Будянське, Городищенське, Мліївське, а також лісопункт та нижній склад.

Площа лісового фонду

Загальна площа лісового фонду лісгоспу становить 36,1 тис. га. Головними лісоутворюючими породами є дуб звичайний, який займає площу 21,6 тис. га та сосна звичайна, площа якої – 4,2 тис. га.
diagr
Серед переважаючих порід в Смілянському лісгоспі основу лісових насаджень становлять твердолистяні (дуб, граб, ясен, клен та ін.), що займають площу 28,5 тис. га. Площа хвойних насаджень становить 3,9 тис. га, м’яколистяних – 791 га.

Колектив лісгоспу

Колектив під керівництвом директора Сегеди Юрія Юрійовича професійно та з великою відповідальністю ставиться до ведення господарства на підприємстві. Працівники дбають про ліс, великих зусиль докладають для організації охорони насаджень від пожеж та самовільних рубок, збереження мисливської фауни.

Основні напрямки діяльності підприємства

Основними напрямками діяльності підприємства є: лісовідновлення на площах лісосічного фонду, створення захисних насаджень, заготівля лісового насіння, вирощування сіянців у лісорозсадниках та догляд за молодими насадженнями. Проводяться рубки догляду за лісом для забезпечення відповідного породного складу насаджень і їх високої продуктивності, а також оздоровчі рубки лісу, ураженого хворобами і шкідниками. Підприємство здійснює переробку деревини та реалізацію лісопродукції, виробів переробки і продукції побічного користування.

Щорічно лісгоспом створюється близько 200 га лісових культур, у тому числі 15 га нових лісів. Для забезпечення проведення цих робіт кожного року заготовлюється 6 тонн лісового насіння, з якого 3 тонни – дуба звичайного, 50 кг насіння сосни звичайної.

У постійних і тимчасових розсадниках щорічно вирощується 800 тисяч стандартних сіянців, чим повністю забезпечується потреба в посадковому матеріалі. Крім того, в розсадниках вирощують і декоративні породи дерев та кущів, які використовують для озеленення територій підрозділів та реалізації підприємствам і населенню.

На підприємстві успішно впроваджують сучасні технології лісовирощування, зокрема вирощування сіянців із закритою кореневою системою – у поліетиленових пакетах. Завдяки цим технологіям посадковий матеріал краще приживається та має більш ефективний захист від шкідників та хвороб.

З метою вирощування високопродуктивних насаджень щорічно проводиться близько 1375 га рубок поліпшення якісного складу лісів. Загальний запас деревини складає 7515,3 тис. кбм., а лісосічний фонд становить 31 тис. кбм. в рік.

Дотримуються принципи сертифікації за схемою Лісової опікунської ради (ЛОР з англійської Forest Stewardship Council або FSC) міжнародної неурядової неприбуткової організації, яка покликана сприяти екологічно орієнтованому соціально відповідальному та економічно ефективному лісовому господарству в усьому світі. 10 лютого 2014 року підприємство отримало сертифікат FSC.

Об’єкти природно-заповідного фонду

В зоні діяльності Смілянського лісгоспу розташовані 5 заповідників місцевого значення. Зокрема, це комплексний заповідник «Сунківський», гідрологічний заказник «Ірдинські болота», комплексний заказник «Теклинська дача», ботанічний заказник «Городище» та заказник місцевого значення «Модрина». На території лісового господарства розташовано 2 державних заповідних урочища: «Хвилинка» площею 738 га з насадженнями 100-110-річної сосни та урочище «Юрова Гора», що має гористий рельєф вкритий листяними лісовими насадженнями. Цікавою для туристів є також пам’ятка природи місцевого значення «Буки», де розташовані вісімнадцять 95-річних дерев-екзотів.

Директор
Сегеда Юрій Юрійович

Біографічна довідка

0000034534w5_MG_664
Послуги

  • Відвід в рубку уражених хворобами та шкідниками насаджень, їх матеріально-грошова оцінка.
  • Консультації по веденню лісогосподарської діяльності.
  • Заготівля та збереження насіння деревних та чагарникових порід.
  • Вирощування сіянців та саджанців основних лісоутворюючих та декоративних порід;
  • Розміщення пасік.
  • Організація полювання.
  • Консультації по веденню мисливського господарства.

Продукція

Пиловники листяних порід, фансировина, будівельний ліс, баланси, дров’яна деревина для технологічних потреб, дрова паливні.
Пиломатеріали листяних порід, брус, штахет.
Сіянці і саджанці лісових та декоративних порід.

Фінансово-економічні результати

Статут підприємства

Контакти

Адреса: 20724, с. Будки, Смілянський район, вул. Незалежності, 1б.
Телефон: (04733) 2-99-90
Факс: (04733) 2-99-93
Тел. відділу маркетингу та реалізації: (04733)2-99-96
e-mail: smila@lis-ck.gov.ua
веб-сайт: www.smilalis.com.ua

АРХІВ НОВИН СМІЛЯНСЬКОГО ЛІСГОСПУ