ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО “ЛИСЯНСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО”

    

lys-logoDSC_0516
Розташування підприємства

Державне підприємство «Лисянське лісове господарство» розташоване в північно-західній частині Черкаської області на території Лисянського (6467,3 га), Корсунь-Шевченківського ( 4386,7 га) та Звенигородського (4073,2 га) адміністративних районів.

За схемою фізико-географічного районування територія лісгоспу знаходиться в межах Центрально-Придніпровської лісостепової височини, що лежить в умовах поширення кристалічних порід Українського кристалічного щита і визначає характер його поверхні.

Історія створення

Господарство утворене у 1970 році як лісомеліоративна станція, головне завдання якої створення протиерозійних, грунтово-водозахисних насаджень. У 1991 році на базі ЛМС утворено держлісгосп, переіменований у лютому 2005 року на державне підприємство «Лисянське лісове господарство».

Структурні підрозділи

До складу лісгоспу входять чотири лісництва: Лисянське (4601,1 га), Шевченківське (3836,1 га), Яблунівське (2420,1 га), Стеблівське (4069,9 га) та ремонтно-механічні майстерні. Підприємство має нижній склад з під’їзними залізничними коліями, що дає змогу безперебійно відвантажувати лісопродукцію. Соціальне спрямування – магазин лісгоспу.

Функції лісгоспу

Підприємство засноване на державній власності, входить до сфери управління державного агентства лісових ресурсів України, підпорядковане Черкаському обласному управлінню лісового та мисливського господарства.

Господарська діяльність лісгоспу спрямована на комплексний розвиток лісового господарства, охорону, захист, раціональне використання та відтворення лісів, контроль за відтворенням та використанням державного мисливського фонду, лісорозведення та підвищення стійкості лісонасаджень, збереження та посилення їх санітарно-гігієнічних, естетичних та захисних функцій.

Площа лісового фонду

Загальна площа лісового фонду – 14927,2 га. Основні породи – дуб, акація ясен, сосна.

Розподіл вкритих лісовою рослинністю земель за
основними переважаючими породами (%) 14823 га
diagrama_3
Розподіл вкритих лісовою рослинністю земель за групами віку (%)diagrama_4
Колектив лісгоспу

В Державному підприємстві «Лисянське лісове господарство» працює 90 осіб (станом на 01.11.2015).

Основні галузі господарств в районі розташування ДП “Лисянський лісгосп”

Район розташування ДП «Лисянський лісгосп» належить до переліку сільськогосподарських районів області зі слабо розвиненою промисловістю. Провідною ланкою всіх господарств є сільське господарство, яке займається вирощуванням зернових і технічних культур. Ліси розташовані на території нерівномірно. Основними масивами є “Шевченківська дача” в Шевченківському лісництві і “Адамова діброва” в Яблунівському лісництві.

Потреба в деревині

ДП «Лисянський лісгосп» задовольняє потреби в деревині підприємства, сільськогосподарські товариства, районні організації і населення району в зоні розташування лісгоспу.
Потребу в дров’яній деревині лісгосп задовольняє повністю. Необхідність в діловій деревині задовольняє лише на 25% внаслідок незначного об’єму в лісовому фонді лісгоспу насаджень хвойних порід. Доповнення потреби району в діловій деревині хвойних порід задовольняється за рахунок ввезення її з інших районів і областей.

Значення лісового господарства в економіці району і охороні довкілля

Лісове господарство району в економіці району займає суттєве місце. Основним напрямом його розвитку є вирощування високопродуктивних насаджень для задоволення потреб району в деревині та підвищення захисних, протиерозійних функцій лісу. Тут під впливом лісу регулюється поверхневий стік води, збереження ґрунту від розмиву і змиву, попереджується поява ярів.

Значна роль в діяльності лісгоспу належить також полезахисному лісорозведенню, особливо, створенню насаджень по ярах і балках. Система прияружно-балочних насаджень попередила подальшу ерозію більше ніж на ¾ території еродованих площ. Більша частина лісових насаджень розташована поблизу схилів ярів і балок та має велику водоохоронну і ґрунтозахисну роль. За останні роки створено 538 га захисних насаджень на ярах, балках та землях непридатних для сільськогосподарського використання.

Поряд з вирощуванням деревини цінних порід і захисними функціями, лісові масиви виконують оздоровчу і бальнеологічну роль, покращують санітарно-гігієнічні умови місцевості.
Ведеться мисливське господарство.

Туристичні маршрути, рекреація, об’єкти природно-заповідного фонду

Значна увага приділяється лісгоспом упорядкуванню та озелененню місць, пов’язаних з народженням та перебуванням визначного українського поета та художника Т.Г. Шевченка. Постійно розширюються та підтримуються в належному стані рекреаційні пункти та місця відпочинку для туристів.

З нагоди річниці з Дня народження Великого Кобзаря працівники підприємства з жолудів більше ніж 500-літнього Шевченкового дуба виростили 2 гектари молодих дубових насаджень.

На території лісгоспу є багато мальовничих куточків природи, зокрема,
– заказники ботанічні «Пісківський» та «Площівський»;
– пам’ятка природи «Дуб Т.Г. Шевченка»;
– пам’ятка природи гідрологічна «Громова вода»;

Працівники лісгоспу докладають всіх зусиль для збереження та примноження природних багатств краю.

Директор
Шако В’ячеслав Сергійович

Біографічна довідка

DSC_0004

Послуги

  • Охорона і захист лісу,
  • Заготівля і реалізація деревини,
  • Вирощування та реалізація посадкового матеріалу
  • Консультації спеціалістів

Продукція

  • Лісоматеріали круглі,
  • Посадковий матеріал,

Фінансово-економічні результати

Статут підприємства

Контакти

Адреса: 19335, с. Яблунівка Лисянського району Черкаської області, вул. Тракторна, 25.

Телефон: (04749) 6-22-10

Факс: (04749) 6-16-61

e-mail: lyslg@ukr.net

АРХІВ НОВИН ЛИСЯНСЬКОГО ЛІСГОСПУ