ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО “КОРСУНЬ-ШЕВЧЕНКІВСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО”

    

КОРСУНЬЗ турботою про ліс!

DSC_2610

Розташування підприємства

Державне підприємство «Корсунь-Шевченківське лісове господарство» розташоване в центральній частині Черкаської області на території Корсунь-Шевченківського, Канівського та Черкаського адміністративних районів. Згідно зі схемою лісорослинного та фізико-георафічного районування Черкаської області територія лісгоспу знаходиться на півдні Тясмино-Вільшанського лісорослинного району і Білоцерківської рівнини.

Історія створення

Утворено господарство в 1967 році на базі колишнього Канівського лісгоспзагу та частини лісових масивів Звенигородського лісгоспзагу.

Структурні підрозділи

До складу лісгоспу входять 6 лісництв: Виграївське, Квітчанське, Корсунське, Кумейківське, Таганчанське, Яснозірське та ремонтно-механічний цех. Підприємство має добре обладнаний нижній склад з під’їзними залізничними коліями, що дає змогу безперебійно відвантажувати лісопродукцію.

Площа лісового фонду

Сама місцевість, на яку поширюється діяльність підприємства, досить специфічна, якщо не сказати унікальна. Це так звана смуга лісостепу. А тому частки хвойних та листяних лісів розподілилися у співвідношенні 36 на 64. Загальна площа лісового фонду – 25696,5 га. Основні породи – дуб звичайний, сосна звичайна, ясен звичайний.

Розподіл площі лісових насаджень за групами віку
diagr1
Розподіл площі лісових насаджень за переважаючими породами
diagr2
Колектив лісгоспу

В Державному підприємстві “Корсунь-Шевченківське лісове господарство” працює 124 особи (станом на 01.01.2019).

Основні напрямки діяльності підприємства

Одним з основних напрямків діяльності лісогосподарського підприємства є вирощування лісу. Кожної весни працівники лісгоспу проводять посадки молодого лісу на площі близько 130 га. Проведення такого обсягу робіт неможливе без постійних розсадників, які забезпечують лісництва посадковим матеріалом високого ґатунку. Щороку на лісових розсадниках вирощується майже 1,5 мільйона сіянців сосни та близько 300 тисяч сіянців листяних порід – дуб звичайний, дуб черещатий, горіх чорний. Крім того, щорічно лісгосп реалізує близько 300 тисяч сіянців сосни звичайної, дуба червоного та черешчатого. У теплицях вирощують 2-3 тисячі сіянців декоративних порід – туї, самшиту, ялівцю та ялівцю та іншого посадматеріалу.

Не залишають без уваги й новорічні ялинки. Кожен рік у лісгоспі їх вирощують на площі 3-4 гектари. Набуло розвитку і тепличне господарство, де розводять квіти, цитрусові.

Деревину, як універсальну сировину, застосовують у тисячах видів виробництва, і потреба в ній, незважаючи на бурхливий розвиток новітніх технологій, не зменшується. Заготівля деревини в лісгоспі залишається одним з головних видів лісокористування. Від рубок головного користування лісгосп одержує щороку більше 25 тисяч кубометрів деревини, від рубок догляду – більше 20 тисяч кубометрів.

Структурні підрозділи, які займаються заготівлею деревини, мають достатню матеріально-технічну базу. Ремонтно-механічний цех лісового господарства укомплектований великовантажними автомобілями, тракторами, спеціалізованим транспортом – лісовозами-всюдиходами, навантажувачами.

Об’єкти природно-заповідного фонду

На території ДП «Корсунь-Шевченківське лісове господарство» розташовані 7 заказників місцевого значення та 6 пам’яток природи державного і місцевого значення. З них найцікавіші для туристів – «Казберова криниця», «Підсніжник», гора «Дівиця»; гора «Пастушка».

Директор
Яценко Василь Борисович

Біографічна довідка

DSC_2581

Послуги

  • Навантаження і відправлення лісоматеріалів в залізничних вагонах в усі точки України.
  • Продаж саджанців декоративних порід та сіянців основних лісо утворюючих порід.
  • Продаж новорічних ялинок.
  • Надання послуг автотранспорту для вивезення лісо продукції населенню.

    Продукція

  • Лісоматеріали круглі, в тому числі пиловники хвойних і листяних порід, баланси твердолистяні (акація, граб, дуб), дров’яна деревина для технологічних потреб.
  • Дрова паливні твердих, м’яких та хвойних порід.
  • Сіянці сосни звичайної та основних листяних лісо утворюючих порід.
  • Декоративні саджанці туї, самшиту, ялівця.

Фінансово-економічні результати

Статут підприємства

Контакти

Адреса: 19400, м. Корсунь-Шевченківський, вул. Уколова, 3

Тел./факс: (04735) 3-10-33

E-mail: kor@lis-ck.gov.ua

Сторінка facebook

АРХІВ НОВИН КОРСУНЬ-ШЕВЧЕНКІВСЬКОГО ЛІСГОСПУ