ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО “КАНІВСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО”

    

КАНІВ Ліси заповітного краю!

vhid

Розташування підприємства

Державне підприємство „Канівське лісове господарство” Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства розташоване в північній частині Черкаської області на території Канівського та Черкаського адміністративних районів.

Історія створення

11 березня 1958 року, відповідно до постанови Ради Міністрів УРСР була створена Канівська гідролісомеліоративна станція, перша не тільки в Україні, а й колишньому СРСР. На її базі відповідно до наказу Міністерства лісового господарства України у 1991 році було створене Канівське державне лісогосподарське підприємство, яке в свою чергу у 2005 році було переіменоване в ДП „Канівське лісове господарство”.

Структурні підрозділи

До складу ДП „ Канівське лісове господарство” входять 5 лісництв: Канівське – площею 6296 гектарів, Михайлівське – 4566 га, Софіївське – 3391 га, Степанецьке – 5144 га, Бучацьке – 6896 га та лісопункт лісгоспу.

Площа лісового фонду

Загальна площа лісового фонду лісгоспу становить 26 293 га. Лісистість району складає 31,2%.

Головні лісоутворюючі породи: сосна звичайна, що займає площу 9277 га та акація біла, площа якої 7916 га.

Площа земель, вкритих лісом, становить 24 558 га, із них молодняки до 20 років – 4322 га. Розподіл насаджень по породному складу: хвойні 9 223 га, або 37,7 %, твердолистяні 13 201,4 га, або 54%, м’яколистяні – 2010,2 га, тобто 8,3 %, інші породи – 124 га.

graph

Колектив лісгоспу

Колектив очолює директор Симоненко Едуард Володимирович. Працівники лісгоспу професійно та з великою відповідальністю ставляться до ведення господарства на підприємстві, реалізовуючи основні пріоритетні галузеві завдання.

Основні напрямки діяльності підприємства

Основними напрямками діяльності підприємства є підвищення продуктивності, захисних і корисних властивостей лісів, задоволення зростаючих потреб народного господарства в деревині, захист яружно-балкових земель від водної ерозії.

Щорічно лісгоспом створюється близько 100 га лісових культур, у тому числі 20 га нових лісів. Для забезпечення проведення цих робіт кожного року заготовляється близько 3 тонн лісового насіння, з якого 2,5 тонни дуба звичайного та 100 кг насіння сосни.

У постійних і тимчасових розсадниках щорічно вирощується 1 млн. стандартних сіянців, чим повністю забезпечується потреба в посадковому матеріалі. Крім того, в розсадниках вирощують і декоративні породи дерев та кущів, які використовують для озеленення територій підрозділів та реалізації підприємствам і населенню.

З метою вирощування високопродуктивних насаджень щорічно проводиться близько 1300 га рубок поліпшення якісного складу лісів. Загальний запас деревини складає 37,4 тис. кбм, а лісосічний фонд становить 16,4 тис. кбм  у рік.

Об’єкти природо-заповідного фонду

На території Канівського лісгоспу розташовано ряд об’єктів природо-заповідного фонду та пам’яок природи. Серед них – Михайлівський ботанічний заказник місцевого значення, площею 11 га, державне заповідне урочище «Перуни» площею 2 га, комплексна пам’ятка природи місцевого значення Костянецький Яр.

Крім того, на землях лісгоспу розташовані геологічні пам’ятки природи місцевого значення – Канівські луски, Канівські куести та Заводищанські куполи. З водних памяток цікавими для туристів є Лисяче джерело та Рожена криниця.

Директор
Симоненко Едуард Володимирович

Біографічна довідка

dir
ПОСЛУГИ

  • Навантаження і відправлення лісоматеріалів в залізничних вагонах.
  • Доставка лісопродукції споживачеві автотранспортом.
  • Відвід в рубку дерев та виписка лісорубних квитків.
  • Розміщення бджолиних пасік для медозбору.
  • Лісогосподарські послуги.

ПРОДУКЦІЯ

  • Лісоматеріали круглі, в тому числі пиловники хвойних і листяних порід, баланси твердолистяні (акація, граб, дуб), дров’яна деревина для технологічних потреб.
  • дрова паливні твердих, м’яких та хвойних порід.
  • Сіянці сосни звичайної, дуба черешчатого, акації білої.
  • Декоративні саджанці туї, самшиту, ялівця.
  • Новорічні ялинки.

Фінансово-економічні результати

Статут підприємства

КОНТАКТИ

Адреса: 19000, с. Литвинець Канівського району Черкаської області, вул. Лісна, 1.

тел./факс: (04736) 3-33-68

тел. відділу маркетингу та реалізації: (04736) 3-33-68

e-mail: kaniv@lis-ck.gov.ua

АРХІВ НОВИН КАНІВСЬКОГО ЛІСГОСПУ