ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО “КАМ’ЯНСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО”

    

ГЕРБПримножуємо ліси нашої історії!

Кам'янське ЛГРозташування підприємства

Державне підприємство „Кам’янське лісове господарство” розташоване у південній частині Черкаської області на території чотирьох адміністративних районів – Кам’янського, Смілянського, Шполянського і Чигиринського.

Історія створення

Початком становлення підприємства є 1954 рік, коли на базі Олександрівського лісгоспу Кіровоградської області, ліси якого увійшли до новоствореної Черкаської області, було організовано Кам’янський лісгосп.

Структурні підрозділи

На території підприємства функціонує п’ять лісництв: Креселецьке, Грушківське, Тимошівське, Капітанівське, Макіївське, а також автотранспортний цех, та добре обладнаний нижній склад з під’їзними залізничними коліями, що в сукупності дає змогу проводити безперебійне відвантаження і вивіз лісопродукції.

Площа лісового фонду

Загальна площа земель лісового фонду становить 26 487 га, з них вкриті лісовою рослинністю землі становлять 24 264 га, в т.ч. лісові культури 12 292 га.

Колектив лісгоспу

Чисельність працівників лісгоспу складає 215 осіб, в т.ч. 57 працівників лісової охорони (станом на 1.01.2015).

Основні напрямки діяльності підприємства

Основною метою діяльності ДП «Кам’янське лісове господарство» є організація ведення лісового господарства, яка спрямована на відтворення і збільшення лісів шляхом лісовідновлення і лісорозведення, охорону і захист лісових насаджень, раціональне використання лісових ресурсів, а також охорону, відтворення та раціональне використання державного мисливського фонду на території угідь, закріплених за підприємством.

Щорічно лісгоспом створюється близько 170 га лісових культур, у тому числі 35 га нових лісів. Для забезпечення проведення цих робіт кожного року заготовлюється 7 тонн лісового насіння, з якого 5 тонн – дуба звичайного, 2 тонни – інших цінних порід: горіха чорного, ялини звичайної, сосни кримської, липи дрібнолистої тощо. У постійних і тимчасових розсадниках щорічно вирощується 700-800 тисяч стандартних сіянців, чим цілковито забезпечується потреба в посадковому матеріалі. Крім того, додатково вирощується близько 100 тис. шт. посадкового матеріалу декоративних порід, який використовується для озеленення територій підрозділів та реалізації підприємствам і населенню.

З метою вирощування високопродуктивних, біологічно-стійких насаджень, що складаються з цінних лісових порід, щорічно проводиться близько 1400 га рубок поліпшення якісного складу лісів, в т.ч. рубок догляду за лісом 560 га, з яких отримується близько 22 тис. кбм ліквідної деревини. Щорічна розрахункова лісосіка на рубки головного користування, по підприємству, становить 28,3 тис. кбм ліквідної деревини.

У лісгоспі дотримуються принципи сертифікації за схемою Лісової опікунської ради (Forest Stewardship Council або FSC) міжнародної неурядової неприбуткової організації, яка покликана сприяти екологічно орієнтованому соціально відповідальному та економічно ефективному лісовому господарству в усьому світі. У жовтні 2017 року підприємство отримало міжнародний сертифікат відповідності ведення лісового господарства FSC.

Об’єкти природно-заповідного фонду

Невід’ємною частиною діяльності ДП «Кам’янське лісове господарство» є використання естетичних, оздоровчих, рекреаційних властивостей лісу для відпочинку та оздоровлення громадян. Територія лісового фонду лісгоспу багата цікавими історичними та природними об’єктами, поблизу яких обладнано рекреаційні майданчики і місця відпочинку. Це історичні місця Коліївщини, урочище Холодний Яр, Мотронинський та Лебединський монастирі, Тарасова Криниця, Джерело Живун, найстаріше в Україні дерево дуба звичайного “Дуб Залізняка”, вік якого понад 1100 років та інші. З метою збереження цінних історичних та природних об’єктів на території підприємства зосереджено 19 об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею 1516 га, які перебувають під охороною.

Директор
Верес Віталій Терентійович

Біографічна довідка

Верес В.Т.

Послуги

Послуги по лісовому господарству

Продукція

  • Пиловники листяних порід, фансировина, будівельний ліс, баланси, дров’яна деревина для технологічних потреб, дрова паливні.
  • Пиломатеріали листяних порід, брус, штахет.
  • Сіянці і саджанці лісових та декоративних порід.

Фінансово-економічні результати

Статут підприємства

Контакти

Адреса: 20800, м. Кам’янка Черкаської області, вул. Героїв Майдану, 8.
Тел./факс приймальні: (04732) 6-19-37
Черговий тел.: (04732) 6-16-02
e-mail: kam@lis-ck.gov.ua

веб-сайт: kamyankalis.gov.ua

АРХІВ НОВИН КАМ’ЯНСЬКОГО ЛІСГОСПУ