ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО “ЗОЛОТОНІСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО”

    

zolotonocha1f

На сторожі законів природи!

Розташування підприємства

build2014
Єдиний лісгосп на лівому березі величного Дніпра на Черкащині – Державне підприємство «Золотоніське лісове господарство». Він розташований на території чотирьох районів: Золотоніського, Канівського, Чорнобаївського та Драбівського. Лісистість адміністративних районів, на території яких розташований лісгосп, складає: Канівський – 31,9%, Золотоніський – 9,8%, Чорнобаївський – 4,8%, Драбівський – 2,7%. Ліси на території районів розташовані нерівномірно, основна частина їх розташована уздовж берегів річок та водосховищ.

Райони діяльності державного підприємства належать до числа сільськогосподарських, провідною складовою народного господарства яких є сільгоспвиробництво. І хоча лісове господарство і лісозаготівлі в загальній економіці мають невелику вагу, але враховуючи малу лісистість, лісгосп відіграє значну роль в забезпеченні господарств і населення деревиною.

Історія створення

Лісгосп заснований у 1934 році. Усі ці роки сповнені невтомною працею лісівників, які саджали і вирощували ліси, мережили родючі ниви полезахисними смугами, виховували молоді кадри, гідні своїх шанованих попередників і здатні продовжувати в майбутньому їхні славні справи – примноження зелених скарбів.

Структурні підрозділи

До складу Золотоніського лісгоспу входить п’ять лісництв: Вільхівське, Деньгівське, Великобурімське, Прохорівське, Ліплявське та ремонтно-механічний цех.

Площа лісового фонду

Загальна площа лісового фонду державного підприємства «Золотоніське лісове господарство» становить 26 619,7 гектарів.

Розподіл насаджень по породному складу (у відсотках).

diagr
Колектив лісгоспу

Колектив лісгоспу нараховує 106 осіб (станом на 01.11.2015). Основною ланкою, завдяки якій забезпечується виконання виробничих показників та досягнення високих результатів на підприємстві, є колектив працівників, які сумлінно виконують свій професійний обов’язок, здійснюючи неоціненний внесок у справу примноження лісів. Тому на підприємстві постійно дбають про їх соціальний захист, охорону праці, кар’єрний ріст, навчання, заохочення.

Велике значення в лісгоспі приділяється підбору кадрів, підвищенню їх кваліфікації та освітнього рівня. Залучають до своєї справи і молодь. Так, юне покоління майбутніх лісівників плекає лісгосп у шкільному лісництві, створеному при Коробівському НВК. Ці діти вже зараз залишають по собі зелені насадження, вносять свій посильний вклад у справу лісорозведення.

В цілому, колектив Золотоніського лісового господарства живе повноцінним, насиченим подіями життям. Йому притаманні багаті традиції відданості справі, патріотизму, товариськості і згуртованості.

Основні напрямки діяльності підприємства

В теперішніх ринкових умовах, як і в попередні часи, основним завданням лісогосподарського підприємства є створення в найкоротші терміни високопродуктивних лісів з господарсько цінних деревних і чагарникових порід для підвищення лісистості держави, збереження біологічного різноманіття лісів, здійснення лісогосподарських заходів на основі природозберігаючих технологій, задоволення в потребах на деревину вітчизняних товаровиробників та населення, впровадження в роботу підприємства системи послуг у лісовому господарстві для досягнення оптимізації чисельності працівників, що дасть змогу направити вивільнені кошти для подальшого розвитку лісогосподарського виробництва.

Основною ціллю лісогосподарського підприємства є задоволення потреб суспільства в лісових ресурсах, поліпшенню водорегулюючих, ґрунтозахисних, рекреаційних та інших корисних властивостей лісів, створенню сприятливих умов для розвитку підприємства, зменшенню загрози деградації земель, зростанню частки продукції лісового господарства у внутрішньому валовому продукті, забезпеченні соціальної захищеності працівників лісового сектору.

Золотоніський лісгосп має у Ліплявському лісництві свій лісорозсадник, який спеціалізується на вирощуванні сіянців сосни звичайної, як для своїх потреб, так і на продаж.

Щорічно лісгоспом створюється близько 45 га лісових культур. Для забезпечення проведення цих робіт кожного року заготовлюється 1,5 тонни лісового насіння та 16 тонн соснових шишок.

Проводяться рубки формування та оздоровлення лісів на площі більше 650 га, загальною масою біля 30 тис. кбм. Деревина від рубок головного користування заготовлюється в розмірі 12 тис. кбм.

Об’єкти природно-заповідного фонду

Станом на 01.01.2016 року в лісгоспі є 12 об`єктів природно-заповідного фонду, а саме:

 • заказники загальнодержавного значення: “Тарасів обрій”, “Сулинський”;
 • заказники місцевого значення: “Мар`янівщина”, “Вільхівський”, “Довгий”, “Тамарівський”, “Бубнівські сосни”, “Джулайка”, “Садиба козака Максима”, «Старорічище»; «Бабарська оболонь»;
 • парк-пам`ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення: “Великобурімський парк”.

Загальна площа об`єктів природно-заповідного фонду – 1727,6 га.

Директор
Бас Микола Вікторович

Біографічна довідка

basПослуги

 • Послуги з навантаження.
 • Послуги з озеленення.
 • Послуги з перевезення вантажів.

Продукція

 • Лісоматеріали круглі
 • Дрова технологічні
 • Дрова для опалення
 • Сіянці сосни звичайної
 • Саджанці дуба звичайного
 • Саджанці дуба червоного
 • Саджанці вічнозелених декоративних рослин
 • Саджанці берези, клена, ясеня
 • Насіння сосни звичайної
 • Новорічні ялинки

Фінансово-економічні результати

Статут підприємства

Контакти

Адреса: 19736, с. Вільхи, Золотоніський район
Тел.: (04737) 2-01-27
Факс: (04737) 2-01-34
(04737) 2-01-36 – відділ маркетингу
e-mail: zol@lis-ck.gov.ua
Сторінка у facebook

АРХІВ НОВИН ЗОЛОТОНІСЬКОГО ЛІСГОСПУ