ЛІСОРОЗВЕДЕННЯ І ЛІСОВІДНОВЛЕННЯ

    

1Кожне посаджене, дбайливо вирощене та збережене лісівниками дерево – це, без перебільшення, цінний вклад у зелену скарбницю Черкащини, дарунок майбутнім поколінням, справжня ціна якого визначиться через десятки років. І вимірюватиметься вона не лише у грошовому еквіваленті, тому що ліс – це і частина нашого життя, фактор, який відчутно впливає на екологічний стан навколишнього середовища і на наше здоров’я.

Збереження, раціональне використання і примноження лісових багатств – так можна визначити головні завдання, які стоять і перед лісовим господарством України в цілому, і перед колективом лісівників Черкащини зокре­ма.2 Першочерговим за своєю значимістю й актуальністю залишається питання лісовідновлення, створення лісових насаджень в обсягах, що перевищують зруби, покращення їх якісного складу і продуктивності. Розширенню території лісових насаджень в Черкаській області сприяє також використання під заліснення малопродуктивних земель, виведених із сільськогосподарського користування.

За 10 попередніх років лісівниками Черкащини висаджено лісів на загальній площі в 13,5 тис. га, вирощено більш як 160 мільйонів сіянців різних порід.

Для реалізації завдань з лісорозведення в області створена потужна виробнича база: на лісогосподарських підприємствах Черкащини постійно функціонують більш як 50 лісових розсадників, де щорічно вирощується близько 15 млн. шт. посадкового матеріалу головних і супутніх лісоутворюючих порід (дуба, сосни, ясена, клена, липи, горіха чорного), а також декоративних рослин.

Велика увага в лісових господарствах Черкащини приділяється заготівлі високоякісного насіння, яке є запорукою створення високопродуктивних насаджень. Від якості зібраного насіння залежить не лише приживлюваність лісових культур, але й загалом майбутнє зелених насаджень – це чітке правило для лісівників. Для забезпечення цього створюються клонові та родинні плантації, які дають змогу отримувати елітне насіння поліпшеної якості і, відповідно, міцні, стійкі та з покращеними генетичними якостями сіянці.

Застосовується практика підготовки ґрунту під лісові культури поглибленим рихленням з одночасним внесенням у ґрунт мінеральних добрив. З метою покращення приживлюваності лісових культур, в лісорозведення і лісовідновлення впроваджується використання сучасних технологій та препаратів.

відтворення