ДМИТРО ЛИКОВ: ЛІСІВНИЧА СПРАВА – ЦЕ НЕ ПРОФЕСІЯ, А СТАН ДУШІ

      Коментарі Вимкнено до ДМИТРО ЛИКОВ: ЛІСІВНИЧА СПРАВА – ЦЕ НЕ ПРОФЕСІЯ, А СТАН ДУШІ

Проект “Ліс і люди”

Напевно, не кожному в житті випадає можливість одразу віднайти роботу, яка б не лише забезпечила фінансову стабільність, а й приносила моральне задоволення й душевний спокій. Доволі довгим був шлях Дмитра Вікторовича Ликова до  улюбленої справи життя.

0-02-05-f22e461c1392841d05660cc3ae63a660b46cf8c9d0800ec9d7f9d9bf64d503e3_full

«Свої дитячі та юні роки я провів у лісовій місцевості, адже Урал – це суцільні ліси. Проте, де б я не жив і ким би я не працював, а доля все одно повернула мене в ту стихію, де я виріс – величні ліси, щоправда вже в Україні», – ділиться своїми спогадами Дмитро Ликов, провідний інженер з лісосировинних ресурсів державного підприємства «Звенигородське лісове господарство».

Народився Дмитро Вікторович у Росії, після розпаду Радянського Союзу переїхав жити до України. Тут намагався віднайти себе – змінив декілька професій та врешті-решт у 1999 році розпочав свою трудову діяльність у лісовій галузі на посаді електрика цеху переробки деревини. До 2014 року  працював на посадах майстра нижнього складу та провідного інженера з охорони праці державного підприємства «Лисянське лісове господарство». Неодноразово був визнаний кращим спеціалістом з охорони праці Лисянського району. Має ряд відзнак, як спеціаліст відповідного напрямку.

У лютому 2014 року був переведений для подальшої роботи в державне підприємство «Звенигородське лісове господарство», в апарат управління на посаду районного мисливствознавця, з березня 2014 по даний час працює на посаді провідного інженера з лісосировинних ресурсів по експорту.

0-02-05-48bbe9dc2aec29884933ec3aa47fa2613dcc5e9e0a08f6f9c9313cec65727c5f_full«На цій роботі я не лише віднайшов себе, освоїв улюблену справу, здобув другу вищу освіту, а й зустрів гарних, добрих, надійних друзів. Анатолій Петрович Проценко, працюючи на той час керівником Лисянського лісгоспу,  повірив в мене та запропонував роботу у лісовому господарстві. Звісно, я погодився, адже для мене це була можливість реалізувати себе в тій галузі, яка мені близька до серця. Мій загальний стаж роботи тридцять один рік,  вісімнадцять із них пов’язані саме із лісівничою справою», – розповідає Дмитро Вікторович.

У 2016 році чоловіка обрали головою первинної профспілкової організації – це стало для нього чи не найбільшим проявом довіри та поваги з боку співробітників.

«Це професіонал з великої літери, він добре знає свою справу, адже пройшов майже всі щаблі нашої галузі. Дмитро Вікторович завжди цікавиться новими тенденціями у своєму напрямку роботи та застосовує їх на практиці. Окрім того, як голова профспілкової організації, він ніколи не лишається осторонь проблем колективу, за що його поважають та шанують», – говорить Анатолій Проценко, директор ДП «Звенигородське лісове господарство».

«Дмитро Вікторович добросовісний, порядний, високоосвічений працівник. Він користується високою підтримкою та довірою в колективі. І це не просто слова, а констатація факту – колеги його поважають та цінують, тому й обрали головою профспілки підприємства», – зазначає Микола Опанасюк, голова обласної організації профспілки працівників лісового господарства.

Колектив у Звенигородському лісгоспі дійсно особливий. Це справжні знавці своєї справи на всіх рівнях і про це, в першу чергу, свідчать показники діяльності, зауважує  Дмитро Вікторович. Окрім того, вони дружні, веселі, щирі, а найголовніше, готові в будь-який момент прийти один одному на допомогу.

«На цій посаді мені працюється легко, адже профспілка у нас підтримується директором Звенигородського лісгоспу Анатолієм Проценком. Ми разом прагнемо допомагати людям у вирішенні їхніх питань, завжди йдемо назустріч працівникам та спільними зусиллями вирішуємо проблеми, з якими вони до нас звертаються», – зауважує Дмитро Ликов.

Окрім улюбленої роботи, Дмитро Вікторович має і надійний тил – дружина Антоніна Михайлівна, з якою вони вже разом двадцять шість років насолоджуються щасливими моментами життя, й син Віктор, успіхами та досягненнями якого він пишається. Чоловік говорить, що для нього надзвичайно важливо, аби вдома на нього завжди чекала турботлива та любляча сім’я.

У вільний від роботи час чоловік любить рибалити та читати книги. Проте найбільше захоплення – це ліс. Неймовірно чисте повітря, насичене пахощами дерев та різнотрав’я, чаруюча тиша, яка час від часу переривається на дивовижний спів пташок – усе це й до нині зачаровує та полонить серце і душу досвідченого лісівника.

Сьогодні Дмитро Вікторович відзначає свій 50-річний ювілей! Лісівники Черкащини приєднуються до найкращих вітань та бажають міцного здоров’я, сімейного затишку, невичерпної життєвої енергії та оптимізму на довгі роки, вірної підтримки друзів, доброго благополуччя і світлої удачі!

Черкаське обласне управління
лісового та мисливського господарства