ВІДБУЛАСЯ НАРАДА З КОРИСТУВАЧАМИ МИСЛИВСЬКИХ УГІДЬ ЛІВОБЕРЕЖЖЯ ЩОДО НЕДОПУЩЕННЯ ПОШИРЕННЯ АЧС

      Коментарі Вимкнено до ВІДБУЛАСЯ НАРАДА З КОРИСТУВАЧАМИ МИСЛИВСЬКИХ УГІДЬ ЛІВОБЕРЕЖЖЯ ЩОДО НЕДОПУЩЕННЯ ПОШИРЕННЯ АЧС

В обласному управлінні лісового та мисливського господарства під головуванням першого заступника начальника Василя Горди відбулася нарада з користувачами мисливських угідь Лівобережжя Черкащини. У заході взяв участь заступник начальника відділу Державної екологічної інспекції в Черкаській області Микола Сидоренко.

1

Тема наради, винесена для обговорення, – виявлення спалаху африканської чуми свиней у Чонобаївському районі (с. Велика Бурімка, національний природний парк “Нижньосульський”)  та необхідність прийняття дієвих заходів для недопущення подальшого поширення АЧС

Василь Горда доповів про хід та зміст позачергового засідання Державної надзвичайної протиепізотичної комісії при Черкаській обласній державній адміністрації та озвучив поставлені завдання для користувачів мисливських угідь й відповідальних відомств у зв’язку зі спалахом АЧС.

2

Згідно протоколу №5 вищезазначеного засідання від 12 липня ц.р., необхідно провести діагностичний відстріл диких кабанів з моніторинговою метою дослідження на АЧС у національному природному парку “Нижньосульський” в межах Чорнобаївського району. Крім того, у мисливських господарствах різних форм власності Чорнобаївського, Золотоніського, Драбівського районів та на лівобережній частині Канівського району потрібно провести депопуляцію диких кабанів.

Учасники наради обговорили суворі вимоги утилізації при виявленні АЧС, можливість проведення профілактичних заходів, посилення роз’яснювальної роботи з органами місцевого самоврядування та місцевим населенням щодо неухильних дій у разі виникнення підозри чи підтвердження діагнозу АЧС, а також недопущення подальшого поширення цього збудника в межах Черкаської області та України.

Черкаське обласне управління 
лісового та мисливського господарства