У ЯСНОЗІРСЬКОМУ ЛІСНИЦТВІ ОБЛАШТУВАЛИ РОЗСАДНИК ДЛЯ ДЕКОРАТИВНИХ РОСЛИН

      Коментарі Вимкнено до У ЯСНОЗІРСЬКОМУ ЛІСНИЦТВІ ОБЛАШТУВАЛИ РОЗСАДНИК ДЛЯ ДЕКОРАТИВНИХ РОСЛИН

Цього року на території Яснозірського лісництва Корсунь-Шевченківського лісгоспу створили новий розсадник. Тут висадили різні види хвойних декоративних рослин ­– туї, ялівці, блакитні ялини. Саме з них будуть в подальшому відібрані кращі зразки  для створення плантацій декоративного посадматеріалу шляхом живцювання.

DSCN6449

Головне правило вирощування якісного посадматеріалу, зазначають корсунь-шевченківські лісівники, – це особливий догляд, який, головним чином, полягає у правильному поливі, особливо у спекотні літні місяці. Тож для цього встановили систему крапельного зрошення, яка дозволяє підтримувати рослини в оптимально вологому грунті.

DSCN6451

«Шкільне відділення для дорощування декоративних рослин – це наш новий об’єкт на території лісництва. Вирощувати саме якісний посадматеріал – надзвичайно кропітка робота, яка потребує часу і зусиль. Для того, аби раціоналізувати наші ресурси, ми встановили систему крапельного поливу. Її перевага в тому, що вода подається безпосередньо у прикореневу зону рослини регульованими малими порціями з допомогою спеціальних дозаторів-крапельниць, що не дозволяє кореневій системі пересихати і не створює твердої кірки на поверхні грунту. Також дозволяє радикально зменшити кількість води для поливу», – розповідає лісничий Яснозірського лісництва Леонід Буруль.

Тож у недалекому майбутньому лісівники матимуть відмінний декоративний посадковий матеріал не лише для озеленення території лісництва, а й для реалізації населенню, організаціям та установам.

DSCN6443

Варто зазначити, що територія Яснозірського лісництва є гарним прикладом ландшафтного дизайну та чудового озеленення. Тут є затишна паркова зона, за якою постійно доглядають працівники структурного підрозділу, та щороку додають до неї щось нове. Цієї весни тут висадили чимало нових вічнозелених декоративних рослин, а також нещодавно сюди завезли великий декоративний камінь, який відтепер прикрашатиме цю місцину.

DSCN6444

Ще однією особливістю Яснозірського лісництва є ялинкова алея. Саме тут із звичайнісіньких ялин вже упродовж кількох років створюють справжніх красунь, що мають довершені конусоподібні форми, яких досягають за допомогою фігурної стрижки.

DSCN6498

Черкаське обласне управління
лісового та мисливського господарства