У ЧЕРКАСЬКОМУ ЛІСГОСПІ ВІДБУВСЯ СЕМІНАР-НАВЧАННЯ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯ ЄВРОПЕЙСЬКИХ СТАНДАРТІВ НА ДЕРЕВИНУ

      Коментарі Вимкнено до У ЧЕРКАСЬКОМУ ЛІСГОСПІ ВІДБУВСЯ СЕМІНАР-НАВЧАННЯ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯ ЄВРОПЕЙСЬКИХ СТАНДАРТІВ НА ДЕРЕВИНУ

Днями у Черкаському лісгоспі відбувся семінар-навчання для майстрів лісозаготівельних робіт. Проводив захід головний інженер підприємства Володимир Божко, який проаналізував основні нововведення, згідно з якими лісівники почали вже працювати з початку цього року, а саме – національні стандарти на деревину, гармонізовані з європейськими.

Для більш точних характеристик у залі засідань Черкаського лісгоспу, де й проходив семінар, майстрів лісозаготівельних робіт наочно ознайомили з передбаченими європейськими стандартами, методами вимірювання і визначення обсягу круглих лісоматеріалів, методами вимірювання вад деревини і біологічних пошкоджень, розмірно-якісною класифікацією, а також правилами сортування круглих лісоматеріалів за породами.

«Загалом, проведення таких організаційних заходів допоможе забезпечити ефективну та безперебійну роботу підприємства, а також уникнути труднощів при переході на нові національні стандарти», – зауважує головний інженер Черкаського лісгоспу Володимир Божко.

Нагадаємо, що з 1 січня 2019 року скасовуються всі стандарти на деревину, що діяли раніше, на заміну яких мають бути введені європейські (EN) або у разі відсутності таких – міжнародні (ISO), в яких суттєво змінені підходи до визначення розмірно-якісних характеристик деревини.

Черкаське обласне управління 
лісового та мисливського господарства