ЖИТТЄВІ ДОРОГОВКАЗИ ЛІСНИЧОГО СЕРГІЯ БОРОВИКА

      Коментарі Вимкнено до ЖИТТЄВІ ДОРОГОВКАЗИ ЛІСНИЧОГО СЕРГІЯ БОРОВИКА

Лісничого Софіївського лісництва Канівського держлісгоспу Сергія Боровика згідно з наказом Державного агентства лісових ресурсів України нещодавно нагороджено нагрудним знаком «Відмінник лісового господарства». На думку колег Сергія Олексійовича – це цілком закономірно, адже чоловік справді заслужив своєю сумлінною працею такої відзнаки.

DSC_0895

Начальник Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Дзюбенко вручає нагороду лісничому Софіївського лісництва Сергію Боровику на урочистостях з нагоди відзначення Дня працівника лісу-2018

…Мабуть, якби влітку 1994 року йому – випускнику 10-го класу Ліплявської середньої школи – хтось сказав, що ліс стане його чи не найпершим життєвим дороговказом, можливо, і засумнівався б: тяжка все-таки праця лісівника. Знав це не за розповідями чи чиїмись легендами – бачив те на прикладі батька Олексія Васильовича, адже той присвятив служінню лісу все своє життя. А тоді сімнадцятирічному юнаку хотілося спробувати себе в лісовій справі – тому так завзято взявся попрацювати хоча б на літніх канікулах робітником лісових культур. І вже восени йшов на науку до Національного аграрного університету твердо переконаний – це той шлях, на якому хочеться досягти вершин визнання, поваги, зрештою – задоволення від зробленого.

В особовій справі Сергія Боровика й досі як один із найважливіших документів зберігається «Направлення на роботу №10», видане у березні 1999 року. В ньому чітко прописано: направляється в розпорядження ДЛГО «Черкасиліс», Канівський ДЛГ з 07 квітня 1999р. Тоді ж його було призначено на посаду помічника лісничого Михайлівського лісництва. Його наставником на той час став лісничий Володимир Васильченко – на той час уже досвідчений висококваліфікований спеціаліст та справжній фанат лісової справи.

У відгуку-характеристиці на Сергія Олексійовича Боровика за березень 2002 року читаємо: «…В роботі добросовісний, старанний. За короткий період часу роботу лісогосподарського і розсадницького виробництва освоїв і сумлінно її виконує». А вже у серпні 2006 року наказом Черкаського обласного управління лісового господарства №37-к його було затверджено на посаді лісничого Софіївського лісництва – структурного підрозділу ДП «Канівське лісове господарство», що розташований в Черкаському районі в адміністративних межах сіл Софіївка, Хрещатик, Першотравневе, Березняки та  Шелепухи. Загальна площа лісництва складає 3391 га і розділена на шість майстерських дільниць (обходів). Сімдесят відсотків тутешніх лісових насаджень становлять хвойні породи, ще четвертину – насадження вільхи чорної. Решту – п’ять відсотків – становлять дуби, берези, граби та осики.

Трудовий колектив лісництва нараховує 16 спеціалістів. Середній вік працюючих – 36 років. Зрозуміло, що з таким потенціалом можна здійснювати будь-які ідеї, а якщо вони спрямовані лише на краще, на успіх та самовіддану працю заради однієї спільної мети, то все вдається. Так, скажімо останні два роки сама природа ніби випробовувала працівників Софіївського лісництва на стійкість до великих навантажень як фізичною працею, так і моральними випробуваннями: бурелом улітку 2017 року та сніголом взимку 2017-2018 років стали справжнім випробуванням для софіївських лісівників. Та вони з честю витримали й цей іспит і на сьогодні вже майже всі роботи по розчищенню, догляду та відновленню насаджень на понівечених негодою ділянках виконано.

Поряд із форс-мажорними обставинами, що їх додає негода, тутешні лісівники виконують і поточну лісогосподарську роботу – охороняють, доглядають, відновлюють та раціонально використовують лісові ресурси, щомісяця виконуючи плани із ведення лісового господарства, що їх доводять як до лісгоспу загалом, так і до кожного лісництва зокрема Черкаське обласне управління лісового та мисливського господарства і Державне агентство лісових ресурсів України. І чинне місце в позитивних тенденціях руху Софіївського лісництва займає, звичайно, керівник цього підрозділу – лісничий Сергій Боровик.

Боровик_Рижков

Заступник начальника Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Микола Рижков та лісничий Софіївського лісництва Сергій Боровик: ділитися досвідом із молодшим поколінням завжди приємно. Особливо – коли маєш здібних учнів

Кажуть, якою б не була улюбленою робота, але без надійного тилу – сім’ї – навіть великі досягнення не втішають. У родині Сергія Олексійовича Боровика до родини – особливе ставлення. А в своїх трьох синах – Артемові, Богданові та Владиславові – батько бачить гідне продовження лісівничої династії уже в третьому поколінні. Коли випадають вільні хвилини, він намагається приділити увагу і дружині Ользі, і своїм синам. Діти уважно слухають батька, адже так цікаво розповідати про ліс може тільки їхній татко. У хвилини, коли всій родині вдається зібратися разом, Сергій відчуває: родина для нього є одним із найцінніших життєвих дороговказів.

– Про що мріється Вам, Сергію Олексійовичу? – запитуємо в лісничого Софіївського лісництва.

Його очі ледь-помітно спалахують іскрами:

– Хочеться, щоб діти виросли щасливими. Щоб ліси були державними. Щоб небо було мирним. Щоб, зрештою, земля українська була таки нашою – бо ми тут народилися, тут виросли, тут живемо й працюємо зараз, хочеться, щоб і діти тут наші жили так, як живуть люди в Європі – в суспільстві, яке, в першу чергу, цінує й оберігає людину та все, що з нею пов’язане. А ще хочеться, щоб батьки не старіли. Щоб ніхто не хворів. Щоб в усіх оселях панували любов та повага, злагода й достаток. Хочеться працювати заради щасливого майбутнього нашої України. Це, так-би мовити, один із життєвих дороговказів кожного справжнього українця.

Підготувала: Віра Загородня

Черкаське обласне управління 
лісового та мисливського господарства