ВОЛОДИМИР БОНДАР ДАВ СТАРТ РОБОТИ ЛІСОВОГО ПОЖЕЖНОГО ПАТРУЛЯ НА ЧЕРКАЩИНІ

      Коментарі Вимкнено до ВОЛОДИМИР БОНДАР ДАВ СТАРТ РОБОТИ ЛІСОВОГО ПОЖЕЖНОГО ПАТРУЛЯ НА ЧЕРКАЩИНІ

8 травня ми запускаємо роботу оновленого та вискооснащеного Лісового пожежного патруля – п’ять нових автомобілів Ford, які обладнані пожежними модулями, квадрокоптерами, GPS-трекерами та іншим сучасним устаткуванням. Про це повідомив заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар під час робочої поїздки на Черкащину.

25

За його словами, навіть в умовах відсутності державного фінансування, лісгоспи власними силами оновлюють протипожежну техніку. Подібні лісові пожежні патрулі вже працюють на Буковині, Волині, Київщині.

«Я поставив завдання, щоб за можливості і в інших областях відбулося оновлення та осучаснення протипожежної техніки та засобів. Щодо південних та східних областей України, то ми зараз розробляємо спеціальну програму забезпечення новою технікою лісгоспів цих регіонів», – зазначив Володимир Бондар.

Презентація Лісового пожежного патруля, який функціонуватиме у п’яти лісгоспах, де переважають хвойні насадження – відбулася в рамках проведення тактико-спеціальних навчань на базі ДП «Черкаське лісове господарство».

Мета проведення тактико-спеціальних навчань полягає у налагодженні взаємодії лісогосподарських підприємств із управлінням ДСНС України у Черкаській області.

«Щорічні навчання дозволяють нам відпрацювати кожен крок при розвитку пожеж та ліквідації їх наслідків, ефективність дій техніки і особового складу. Незважаючи на те, що переважну більшість пожеж у лісах ліквідовується на площі до 0,5 га (близько 90%), окремі з них при спекотних погодних умовах і сильних вітрах досягають рівня надзвичайних ситуацій. Прогнози на цей рік свідчать про значне посилення пожежної небезпеки», – підкреслив заступник Голови Держлісагентства.

Як повідомив Володимир Бондар, незважаючи на спекотну весну, цього року не допущено жодної великої пожежі у лісах. Всі загоряння ліквідовані на початковій стадії. Аналогічно спрацювали протипожежні служби і в Черкаській області.

Зазначимо, що на навчаннях продемонстровані різні методи боротьби з лісовими пожежами та перевірено боєздатність спеціалізованої техніки лісівників і рятувальників, готовність особового складу до всіх необхідних дій на випадок виникнення лісових пожеж.

Під час проведення тактико-спеціальних навчань відбулося розгортання штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, відпрацьовано порядок організації управління під час гасіння лісової пожежі, оцінка обстановки, визначення необхідних сил та засобів для гасіння лісової пожежі.

Для гасіння умовної лісової пожежі було задіяно 17 одиниць пожежної техніки. Окрім того, була задіяна державна лісова охорона з ранцевими лісовими вогнегасниками, квадрокоптерами та пожежним інвентарем.

Взяв участь у протипожежних навчаннях перший заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації Віталій Коваль, який оцінив чітку й злагоджену роботу усіх підрозділів  та боєздатність спеціалізованої техніки лісівників і рятувальників.

«Держлісгоспи Черкащини повністю готові до пожежонебезпечного періоду – маємо усі необхідні для цього ресурси та устаткування – 30 пожежних автомобілів, 15 відеокамер спостереження, 43 мотопомпи, 17 пожежних модулів та інше обладнання й інвентар. Такі навчання дуже корисні, адже дають змогу скоординувати наші спільні дії, зменшити час на ліквідацію, а відповідно, і збитки від лісових пожеж. Дуже важливо, що є порозуміння між лісовою охороною та рятувальниками. Коли ми виявляємо невеликі загорання в лісі, то справляємося з ними самостійно, адже маємо підготовлений особовий склад та достатню кількість спеціальної техніки й інвентарю. Сьогодні ж ми відпрацювали взаємодію на випадок великих загорань у лісі. Навчання показали високу організацію та готовність підрозділів, які брали в них участь, до спільних дій у випадку лісових пожеж», – наголосив начальник Черкаського ОУЛМГ Олександр Дзюбенко.

За матеріалами: ДАЛРУ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ: 

ФОТОРЕПОРТАЖ. ВІДБУЛИСЯ ТАКТИКО-СПЕЦІАЛЬНІ НАВЧАННЯ З ЛІКВІДАЦІЇ УМОВНОЇ ЛІСОВОЇ ПОЖЕЖІ У ЧЕРКАСЬКОМУ ЛІСГОСПІ

НА ЧЕРКАЩИНІ ПРЕЗЕНТУВАЛИ ЛІСОВИЙ ПОЖЕЖНИЙ ПАТРУЛЬ

Черкаське обласне управління 
лісового та мисливського господарства