ЛІСІВНИКИ ЧЕРКАЩИНИ ПІДСУМУВАЛИ РОБОТУ ЗА 2017 РІК

      Коментарі Вимкнено до ЛІСІВНИКИ ЧЕРКАЩИНИ ПІДСУМУВАЛИ РОБОТУ ЗА 2017 РІК

Під керівництвом начальника управління Олександра Дзюбенка 6 лютого відбулося засідання розширеної колегії за участю головних спеціалістів управління, директорів, головних лісничих, головних інженерів лісгоспів. Засідання було приурочене узагальненню результатів господарсько-фінансової діяльності лісогосподарських підприємств за 2017 рік та обговоренню найважливіших завдань 2018-го.

DSC_2288

На початку колегії Олександр Дзюбенко подякував лісівничим колективам за результативну роботу та зазначив, що лісівники Черкащини завершили 2017 рік з позитивними показниками.

– За підсумками господарсько-фінансової діяльності лісгоспів за 2017 рік усі підприємства спрацювали прибутково, – підкреслив Олександр Дзюбенко. – Завдання з лісокультурного виробництва виконані повністю. Відтворення лісів та лісорозведення проведено на площі 1781 гектар. Заготовлено майже 50 тонн лісового насіння. Приживлюваність лісових культур склала 87%. Всі підприємства забезпечені  посівним та посадковим матеріалом для проведення цьогорічної весняної лісокультурної кампанії.

DSC_2308

Перший заступник начальника обласного управління Василь Горда  наголосив на посиленні роботи на місцях для покращення показника з лісорозведення, акцентував увагу на стовідсотковому оформленні протягом цього року правовстановлюючих документів на землі держлісгоспів. Доповів перший заступник начальника управління, що в повному обсязі виконані попереджувальні протипожежні заходи. Протягом минулого року ліквідовано 129 лісових пожеж. Заходи з формування молодняків проведено на площі 2013 га. Обсяг незаконних рубок склав 413 кубометрів, кількість випадків – 80. Сума заподіяної шкоди склала 2,2 млн. грн. До судових та правоохоронних органів передано матеріали по 27 випадках лісопорушень.

DSC_2305

Лісгоспи  розробили 1,9 тис. га пошкоджених літніми вітровалами та вітроломами насаджень, що становить 100% до площі та кубомаси. Спостерігається негативна тенденція всихання хвойних насаджень в підприємствах області. Осередки шкідників, по своєму стану, проведення активних заходів боротьби не потребували.

За порушення правил полювання працівниками державної лісової охорони складено 115 протоколів.

DSC_2295

Начальник відділу економіки, фінансів та юридичного забезпечення Лариса Солтисік доповіла, що Черкаське ОУЛМГ займає лідируючі позиції у загальногалузевих рейтингах по кількох важливих показниках, таких як обсяг реалізації продукції, рентабельність діяльності, продуктивність праці, середня заробітна плата. На 146 гривень зросла середня реалізаційна ціна одного знеособленого кубометра деревини (на 15%), по управлінню вона становить 1094 гривні. Обсяг реалізованої продукції лісгоспами склав 726 мільйонів гривень. Держлісгоспами отримано чистого прибутку 83,6 мільйонів гривень. На ведення лісового господарства  спрямовано 258,3 мільйони гривень власних коштів держлісгоспів. Направлено 40 мільйонів гривень власних коштів на освоєння капітальних інвестицій. До зведеного бюджету сплачено 296,3 мільйони гривень податків, зборів та обов’язкових платежів. Сплачено 57 мільйонів гривень єдиного соціального внеску.

DSC_2299

Заступник начальника управління Микола Рижков доповів, що від всіх видів рубок держлісгоспами заготовлено 673,8 тис. кубометрів деревини. План виходу основних цінних сортиментів за рік виконано. Деревообробними підрозділами перероблено 9627 кубометрів деревини. Випущено продукції переробки на загальну суму  23 631 тис. грн. Протягом 2017 року за власні кошти підприємств відремонтовано  27,1 км земляного полотна лісових автомобільних доріг, що становить  101,5% від річного плану, та облаштовано твердого покриття  16,6 км (167,7% від річного плану).

DSC_2302

В ході засідання було обговорено ряд важливих питань, на яких особливо акцентувалася увага керівництвом управління, – електронний облік деревини, підготовка до весняної лісокультурної кампанії та пожежонебезпечного періоду, посилення роботи щодо унеможливлення незаконних рубок, культура виробництва, ліквідація наслідків січневого сніголаму, який пошкодив лісові насадження на тисячах гектарів.

DSC_2326

Черкаське обласне управління 
лісового та мисливського господарства